Zer - Adem Göksügür’ün romanı

ebu zer romanı

Zer - Adem Göksügür’ün romanı

  • O bana hissetmeyi öğretti -

“Ateşi bilmekle yanmak arasındaki fark !…

Zer, bu zamana kadar anladığınızı düşündüğünüz ‘aşk’ kavramını farklı bir bakış açısıyla ve soluk kesen bir macerayla yeniden şekillendirecek.

Bu roman kendi kabuğunu kırmaktan korkanların değil, cesaretin sınırlarını zorlayanların romanı.

İnsan, ruhunda kendisinin bile henüz keşfedemediği bir hazine barındırır. Toprağa gömülüp açılmayı bekleyen bir tohum, nelere gebe olduğunun bilincinde olmadığı gibi insan da içindeki gizli hazinenin farkında değildir.

‘Zer, insana keşfedilmemiş bu gizli hazineyi hissettiriyor.

İki mütefekkirin insanın yıldızların aydınlattığı ıssız çöl gecelerindeki maceralarını, genç bir tüccarın kitabın ortasından konuşurcasına bölmesiyle başlayan bir tefekkür macerası…

Bir çöl ahusuna âşık olan ama aşkına karşılık bulamayan Hâtıb adlı bu genç, Sevda’sını ararken farkında bile olmadan içindeki gizli hazineyi keşfeder. İki yaşlı mütefekkir bu gencin eline sadece bir kazmayla bir kürek vermiş, ona ‘hissetmeyi’ öğretmiştir. Üzerine bağdaş kurup oturduğu gizli hazineyi keşfeden Hâtıb’ın onu Mevla’sına götüren fırtınalı serüvenine soluksuz dahil olacaksınız. Bunu yaparken aşka dair yaşadığınız tecrübelerinizi bir psikolog edasıyla tahlil edip yeniden anlamlandıracaksınız.

Zer, dostluk, ihanet, aşk ve fedakârlığın sadece birer sözcük olmadığını ruhun derinliklerinde hissettiren, insanı yutan kara delikleri aşarak kendisini Allah’ın huzuruna çıkaran bir roman.

Zer, ruhunuzu tahlil etmek iddiasıyla edebiyat dünyasındaki yerini alacak bir roman.

Yazar Adem Göksügür bu romanla “aşk” kavramının evrenden bile büyük olduğunu hissettiriyor.”

Roman, Kahraman Yayınları arasında çıktı.

 

İletişim: Kahraman Yayınları

Davutpaşa Cad. TİM2 No: 552 Topkapı/İst.

Tel: 0212 6138305 Fax: 0212 5652584 Mail: [email protected]

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın