ŞİİR DURAKLARI’NIN KONUĞU NURULLAH GENÇ

ŞİİR DURAKLARI’NIN KONUĞU NURULLAH GENÇ

Şiir Durakları programının bu ayki konuğu Nurullah Genç. Şakir Kurtulmuş’un hazırlayıp sunduğu programda  Nurullah Genç’in şiir serüveni ve şiirleri üzerinde konuşulacak, şiirler de seslendirilecek.

1960  Erzurum  doğumlu olan Nurullah Genç, Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,Kamu Yönetimi’ni bitirdi.Aynı üniversitede akademisyen olarak çalışmaya başladı ve 2001 yılında Prof.oldu.Erzurum’dan sonra bir süre Kocaeli üniversitesinde görev yapan Prof.Genç, halen Merkez Bankası meclis üyesi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

1980 yılından bu yana yazı hayatı süren Nurullah Genç’in pek çok dergide yazı ve şiirleri yayınlandı.Yağmur isimli şiiri TDV Na’tı şerif yarışmasında birinci oldu.

Yayınlanmış şiir kitaplarından bazıları şunlar: Çiçekler Üşümesin,Yankı ve Hüzün,Siyah Gözlerine beni de Götür,Gül ve Ben,Birkaç Deli Güvercin,Harflerin Simyası,Siyah Beyaz Tabletler.Bütün şiirlerini topluca bir araya getirdiği kitabının ismi ise Mahrem ve Münzevi.

Romanlar  yazan Nurullah Genç’in mesleki alanda yazılmış pek çok eseri de vardır.

İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen etkinlik  17 nisan pazartesi  günü saat 18.30’da İBB Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın