Şiir Duraklarının Konuğu Adem Turan

ŞİİR DURAKLARI’NIN KONUĞU  ADEM TURAN

Şiir Durakları programında bu senenin ilk program konuğu  Adem Turan. Şakir Kurtulmuş’un hazırlayıp sunduğu programda  Adem Turan’ın  şiir serüveni ve şiirleri üzerinde konuşulacak , şiirler de seslendirilecek.

1960’ta Çanakkale – Biga’da doğan Turan ilköğrenimini köyünde, orta öğrenimini Biga İmam Hatip Lisesinde, yüksek öğrenimini ise Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. İlk ürünlerini Bursa’dayken vermeye başladı ve bu ürünler, Yeni devir gazetesi ile Bursa Sanat - Edebiyat dergisinde yayınlandı. Bir dönem, Bursa Marmara gazetesinde Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Şiir ve yazıları, “Yedi İklim, Kayıtlar, Hece, Dergah, İkindi Yazıları, İpek Dili, Edebiyat Ortamı, Ay Vakti, Sühan, Mor Taka, Lamure, Bir Nokta, Edep, İtibar, Temmuz gibi dergilerde yayınlandı.

Halen İstanbul’da öğretmenlik yapan Adem Turan’ın yayınlanmış  şiir kitapları şunlar:

Artık Kuşlarını Uçur , Hayal Defteri , Son Günün Şiiri , Nisan Çobanı , Ateşte Yıkanmış Atlar, Şiir Taşı, Devamsızlar İçin, Borges Borges/ Gün Doğarken Gün Batımı.

İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen etkinlik  10 ekim salı  günü saat 18.30’da İBB Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın