Haluk İmamoğlu Hâtıralarını Anlatıyor

Haluk İmamoğlu hâtıralarını anlatıyor

 

Osman Esgice (Sanatalemi.net)

Gazeteci yazar ve yayıncı Haluk İmamoğlu, ESKADER’in düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nde hâtıralarını anlatacak. İmamoğlu, “Bâbıâli’de 45 Yıl” başlıklı programda tanıdığı gazeteciler, yazarlar ve sanatçılarla ilgili unutamadığı hâtıraları dinleyicilerle paylaşacak, dinleyicileri geçmişe götürecek. Şadiye Kılıç’ın takdimini yapacağı sohbet toplantısı, Timaş Kitapkahve’de 1 Ocak 2005 Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

Bâbıâli’nin sevilen ve sayılan simâlarından olan Haluk İmamoğlu konuşması sırasında özellikte sohbetlerinde bulunduğu Mahir İz, Necip Fazıl, Cemil Meriç ve Bekir Berk gibi bir çok âbide şahsiyetle ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirecek. İmamoğlu, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularına cevap verecek. Programla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 0 212 5112323-5112324 numaralı telefonları aramaları, sanatalemi.net, medeniyetimiz.com veya bizimsemaver.com sitelerini ziyaret etmeleri gerekiyor. Bâbıâli Sohbetleri, altı yıldan beri Alayköşkü Caddesi, No. 5 Cağaloğlu-İstanbul adresinde devam ediyor.

 

  BÂBIÂLİ’DE GEÇEN HAYAT

Haluk İmamoğlu, 1949 Yozgat Akdağmadeni doğumlu. İlk ve orta okulu Akdağmadeni’nde okudu. Lise İstanbul / Eyüpsultan Lisesi 1966 yılı mezuniyet
*Yüksek tahsili, bugünkü adı Yıldız üniversitesi olan İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akadamesimde (İDMMA) makine mühendisi olarak tamamladı. Gerek öğrencilik yıllarında ve gerekse daha sonra muhtelif dergi ve gazetelerde yazı ve makaleleri yayınlandı. Bekir Berk, Cemil Meriç, Necip Fazıl ve Mahir İz gibi dev şahsiyetlerin sohbetlerinde bulundu. 1992 yılında birkaç arkadaşı ile birlikte Moral FM Radyosu’nu kurdu ve uzun yıllar genel müdürlüğünü yaptı. Bu süre zarfında Moral FM’de özellikle zorluklarla mücadele konusunda kutsal kaynaklarımızı referans alan programlar yaptı. Yine bu süre zarfında Nesil Yayınları’nın yayın kurullarında görev yaptı. Halen uzun yıllardır devam eden seminerlerine devam etmektedir. Uzun süre ara verdiği yazı hayatına tekrar muhtelif internet sitelerinde devam etmektedir. Pembe Kurdela isimli derleme bir çalışması bulunmaktadır.

 

Yayın Tarihi: 31 Aralık 2014

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın

Yorum Yaz