ESKADER’de BAŞKAN ŞERİF AYDEMİR

ESKADER’de Başkan Şerif Aydemir

 

Osman Esgice (Sanatalemi.net)

 

Kültür sanat dünyasında önemli faaliyetleri öne çıkan ESKADER, yeni yöneticilerini belirledi. 31 Mayıs Cumartesi günkü Olağan Genel Kurul’un ardından seçilen yeni yönetim, ESKADER’in Başkanlığına hikâyeci yazar Şerif Aydemir’i getirdi. 

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin (ESKADER) 31 Mayıs Cumartesi günü yapılan Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri, ilk toplantısını Cağaloğul’ndaki dernek merkezinde gerçekleştirdi ve görev dağılımı yaptı. Şerif Aydemir, Fatma Ersem Yargıcı, Elif Sönmezışık, Ahmet Yüter, Serdar Üstündağ, İlyas Dirin, Cengizhan Orakçı, Muhsin Duran, Elif Tokkal ve Bekir Tuncer’in katıldığı ilk yönetim toplantısında yapılan oylamayla Şerif Aydemir Başkanlığa, Fatma Ersem Yargıcı Başkan Yardımcılığına, Elif Sönmezışık Genel Sekreterliğe, İlyas Dirin ise Muhasipliğe seçildi. ESKADER’in kurucu üyelerinden olan Şerif Aydemir, yetki dağılımı konusunda da Yönetim Kurulu’nu bilgilendirdi. Üyeler, önümüzdeki dönem içerisinde yapılabilecekler üzerine fikir alış verişinde bulunarak, yeni yönetimle birlikte gelen yeni dönemin dernek adına hayırlı ve faydalı olması temennisinde bulundular.

Başkanlığa seçilen Şerif Aydemir ESKADER’in bir gönül yolculuğu olduğunun altını çizerek “Bu yolculukta yapılan her işin kültür hayatımıza bir katkı sunmasının ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Gönülden yapılan her faaliyet, yürütülen her çalışma, eninde sonunda ulaşması gereken hedefi buluyor. Yeter ki, bu esastan ayrılmayalım. Yeni yönetimle birlikte birçok yeni ve güzel işe imza atacağımıza inanıyorum.” dedi. Derneğin Kurucu Üyelerinden olan ve 2008 yılından bu yana Başkanlığını sürdüren araştırmacı yazar Mehmet Nuri Yardım da toplantıda bir önceki döneme ait bilgiler verdi, tavsiyelerde bulundu, her zaman dernek çalışmalarına destek vereceğini söyledi. Toplantının sonunda Ahmet Yüter ESKADER’in yeni dönemi için dua ederek, Mehmet Nuri Yardım’a özel kaleme aldığı manzum duayı okudu ve kendisine hediye etti. Toplantı, yeni dönemle ilgili projelerin konuşulmasıyla sona erdi.

Yayın Tarihi: 5 Haziran 2014

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın

Yorum Yaz