ESKADER Ödülleri Açıklanıyor

ESKADER Ödülleri açıklanıyor

 

Osman Esgice (Sanatalemi.net)

          Her yıl heyecanla beklenen ESKADER Ödülleri açıklanıyor. Konuyla ilgili basın toplantısı, Çemberlitaş Basın Müzesi’nde, 30 Aralık Salı günü saat 14.00’te yapılacak.

        Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) Başkanı Şerif Aydemir ve yönetim kurulu üyeleri Fatma Ersem Yargıcı ile Elif Sönmezışık, kültür sanatın değişik dallarında belirlenen ödülleri açıklayacaklar. 2008 yılından beri düzenli olarak verilen ESKADER Ödülleri, her yılın sonunda, dernek üyeleri ve yönetim kurulunun yanı sıra kültür sanat çevrelerinin görüşleri de alınarak tespit ediliyor. Ödüller, yine Nisan ayında sahiplerine verilecek. Her yıl Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve büyük ilgi gören törende, Türkiye’nin seçkin kültür sanat insanları bir araya geliyor.

                   HANGİ DALLARDA VERİLECEK?

         ESKADER Ödülleri şu dallarda verilecek: Araştırma, Biyografi, Çocuk Edebiyatı, Deneme, Dergi, Eleştiri, Halk Edebiyatı, Hâtıra, Hikâye, İnceleme, Kitap Yayıncılığı, Klâsik Türk Sanatları, Kurum, Mahallî Basın, Mizah, Monografi, Müzik, Okumaya Teşvik, Roman, Sinema, Şiir, Tarih, Tasavvuf Kültürü, Televizyon Dizisi, Temaşa Sanatı, Tiyatro, Üstün Hizmet Ödülleri ve Özel Ödül.

 Yayın Tarihi: 27 Aralık 2014

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın

Yorum Yaz