DR. MUAMMER YILDIZ, BEYAZIT KÜTÜPHANESİ’NDE KONUŞACAK

DR. MUAMMER YILDIZ, BEYAZIT KÜTÜPHANESİ’NDE KONUŞACAK

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Dr. Muammer Yıldız, 30 Haziran Salı akşamı saat 18.00’den itibaren Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde Ramazan’a özel bir konuşma yapacak.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı‘nda son derece hareketli, yoğun yazar ve ziyaretçi akını ile imza günleri devam ediyor. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)‘nin desteğiyle gerçekleşen Beyazıt Ramazan Sohbetleri ise bu yıl Beyazıt Devlet Kütüphanesi‘nde tarihe not düşen sohbetlere imza atıyor.

Ramazan’ın on üçüncü günü Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde yapılacak programın sohbet konuğu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız olacak. 30 Haziran Salı akşamı saat 18.00’de başlayacak programda Ramazan’a özel bir sohbet yapacak olanYıldız, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevaplayacak.

DR. MUAMMER YILDIZ KİMDİR?

21 Ocak 1967 tarihinde Erzurum’da doğdu. 1983-1987 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde lisans eğitimini aldı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde 1990 yılında yüksek lisansını, 1994 yılında ise doktorasını tamamladı. 1987 yılında Şanlıurfa’ya öğretmen olarak atandı. 1989’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde araştırma görevlisi oldu. 1992-1994 yılında aynı üniversitede Yardımcı Doçent unvanıyla ders verdi. 1996-2004 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde aynı unvanla ders vermeye devam etti. 2004-2009 yılları arasında ise Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 24 Eylül 2009 tarihinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından yenilenen ilköğretim ve ortaöğretim program çalışmalarında etkin görev aldı. İlköğretim matematik ve ortaöğretim matematik programlarının koordinatörlüğünü yaptı. Bu amaçla birçok ilde öğretmenlere seminerler verdi. Eğiticilerin hizmet içi eğitiminde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde görev yaptı. ICRC, Türk Kızılay Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Exploring Humanitarian Law” adlı uluslararası projenin Ulusal Koordinatörlüğünü yürüttü. İngilizce bilen Dr. Muammer Yıldız, evli ve üç çocuk babasıdır.

34. TÜRKİYE KİTAP VE KÜLTÜR FUARI BEYAZIT KİTAP FUARI SOHBETLERİ

Saat 18.00- 19.00

14 Ramazan - 1 Temmuz Çarşamba:          Abdurrahman Şen

15 Ramazan - 2 Temmuz Perşembe:         Ümit Şimşek

16 Ramazan - 3 Temmuz Cuma:                Tarık Tufan

17 Ramazan - 4 Temmuz Cumartesi:         Prof. Dr. Bedri Gencer

18 Ramazan - 5 Temmuz Pazar:                   Ayla Aydemir

19 Ramazan - 6 Temmuz Pazartesi:              Hüseyin Akın

20 Ramazan - 7 Temmuz Salı:                       Dr. Melike Günyüz

21 Ramazan - 8 Temmuz Çarşamba:             Prof. Dr. Sefa Saygılı

22 Ramazan - 9 Temmuz Perşembe: Prof. Dr. Rahmi Yaran

23 Ramazan – 10 Temmuz Cuma:                Mustafa Armağan

24 Ramazan -  11 Temmuz Cumartesi:          Vehbi Vakkasoğlu

25 Ramazan - 12 Temmuz Pazar:                 Halit Ertuğrul

26 Ramazan - 13 Temmuz Pazartesi:             Leyla İpekçi

İletişim:

Serdar Üstündağ

Vakıf Fuarcılık ve 34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı

Basın Danışmanı

[email protected]

[email protected]

[email protected]

https://twitter.com/TDVKitapFuar

https://www.facebook.com/TDVKitapKulturFuarlari

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın

Yorum Yaz