Bir Şiir Gecesi

Bahçelievler Belediyesi ile Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin (ESKADER) birlikte düzenlediği Şiir gecesinde duygusal anlar yaşandı.

Bahçelievler Belediyesi kültür ve sanat etkinleri kapsamında duygu yüklü bir şiir gecesi düzenledi. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin (ESKADER) katkılarıyla hazırlanan programa birbirinden değerli şairler katıldı.

Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Yıldız katılımından dolayı şairlere teşekkür ederek, Sezai Karakoç’un Mona Roza adlı şiirini okudu.

DAHA SIK GELECEĞİZ

ESKADER Başkanı Mehmet Nuri Yardım, son yıllarda belediyelerin kültür, sanat ve edebiyat konusunda güzel çalışmalar yaptığını belirterek, “Bizler dernek olarak İBB Kültür A.Ş.’nin düzenlediği birçok programa katıldık. Görüyorum ki Bahçelievler Belediyesinin çok güzel salonları var. Buralara gelmiyorduk. Bunu en kısa zamanda telafi edip, nice programlar yapacağız” diye konuştu.

ŞİİRE DOYAMADIK

Lise yıllarında Sakarya Türküsü şiiriyle birincilik kazanan Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Yusuf Yıldırım da yine aynı şiiri okuyarak salondan yoğun alkış aldı.

Programa katılan şairlerden Ekrem Kaftan, Yavuz Bülent Bâkiler, A.Vahap Akbaş ve Yusuf Dursun, eski ve yeni şiirlerini seslendirdiler. Duygusal anların yaşandığı geceye katılan bazı konukların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Yaklaşık iki saat süren şiir gecesinde Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Yıldız, “Şiire doyamadığımız bir gece oldu. Saygıdeğer üstatlarımızın kalemlerine yüreklerine sağlık” diyerek şairlere çiçek takdim etti.

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın

Yorum Yaz