Beyaz

 

Beyaz

Nurcan Demirtürk  (Eskader.Net)

En narin tebessümünü gönder ıstırap dolu gecelerime. Eriyen ruhumun ihtiyacı var gülümseyen gözlerinle titrek sesine. Gözbebeklerinde bulacağım sevgili gidişinle kaybolan benliğimi. Hani gidişinle hazana dönen ömrümün, solan sararan yapraklarını tam toprağa kavuşacakken, rüzgâr esaretine bırakıp kendini, senin bihaber oluşuna aldırmadan izini sürecekti her dem. Oysaki bir lahza olsun benim için çırpmayacaktı sofiyane yüreğin. Bir beyaz papatya kadar saftın ve papatyalar gibi yalnız kalmazdın. Senin gibi beyaz dostların vardı etrafında. Ve senin sevgili o beyaz yüreğinle bir gün güvercin kanatlarını çırparak uçacağını hiç düşünmemiştim.

Ve bir sabah gün ağarırken yalnız bıraktın beni bu şehirde, sensiz anlamını yitirecekti her şey bilmedin. Nerdesin dönmeyecek misin ey sevgili. Göz pınarlarım kurudu, boğazında bir düğüm dön, dön gel artık… Yine gün boyunca seni aradı şu yanan yüreğim. Yalvardım, yakardım, ağladım sen gittin gideli.

Rüzgâr getirmedi hangi diyardaysan kokunu ve rengârenk bir kelebek, çiçekten çiçeğe süzülerek geçti feri sönen gözlerimin önünden… Ne gül, ne bülbül, ne Leyla ne Mecnun duydu sesimi herkes kendi sevdasındaydı. Benim sevdam sendin sevgili…    Vuslat anını düşlüyor gönlüm, Şu ömrümün son demlerimde. Hani bir gece bir yıldız bir yıldız göstermiştim sana sen olan, ışık saçan, sevgi saçan, ümit saçan ve sen gideli ben hep gün batımını beklerim.

Ne olurdu sanki birkaç saatliğine de olsa dönseydin geri. Gün batımına kalmaz bırakırdın beni ıstırabımla…

Hem zaten her gün batımında bir damla su serpilir yüreğime senin yıldızınla. Onu izlerim gün ağarana dek hasretle ve şimdi daha da çok parlıyor, sevgi saçıyor yıldızın. Başka yıldızlar sarmış etrafını ve sen gül kokan tebessümlerini saçıyorsun etrafa. Ama benim yıldızım vardı ya seninkinin yanında söndü, söndü yok olmak üzere. Ve sen sevgili ömrüm işte son deminde bir lahza olsun görünmeyecek misin? Sevgili ey sevgili beklemelerim boşuna bilirim. Bilirimde işte son soluk bu, işte  yine sen, sen diyorum gelmiyor musun?

1 Yorum Yapılmış

  1. ozayyoruk

    08 Kasım 2012 at 08:41

    Çok güzel bir yazı sevgili arkadaşım. Her zamanki gibi yüreğinin naif pırıltıları var kaleminde…

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın

Yorum Yaz