BEDRİ GENCER’DEN RAMAZAN SOHBETİ

BEDRİ GENCER’DEN RAMAZAN SOHBETİ

Ülkemizde ses getiren birçok akademik çalışmaya imza atan Prof. Dr. Bedri Gencer, 4 Temmuz Cumartesi akşamı saat 18.00’den itibaren Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde Ramazan’a özel bir konuşma yapacak.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, yoğun bir hafta sonunda yine yazar ve ziyaretçi akınına uğrayacak. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin (ESKADER) desteğiyle gerçekleşen Beyazıt Ramazan Sohbetleri, Beyazıt Devlet Kütüphanesi‘nde her akşam saat 18.00’de başlıyor.

Ramazan’ın on yedinci günü Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde yapılacak programın sohbet konuğu, akademisyen yazar Prof. Dr. Bedri Gencer olacak. 4 Temmuz Cumartesi akşamı saat 18.00’de başlayacak programda Ramazan’a özel bir sohbet yapacak olan Gencer, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevaplayacak.

BEDRİ GENCER KİMDİR?

7 Nisan 1968’de Konya’da doğdu, ilk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1991’de Mimar Sinan Üniversitesi’nden Sosyoloji lisans, 1993’de Marmara Üniversitesi’nden İktisat Tarihi yüksek lisans, 1998’de İstanbul Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler doktora derecesi, 2004’de Siyaset Bilimi Doçenti unvanını aldı. 2009’da Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde profesör oldu. Halen aynı üniversitenin Sosyoloji Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca 2008 yılında üniversiteden geçici görevlendirmeyle İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu. 2009 yılında Süleymaniye Kütüphanesi’nde danışman olarak çalıştı. 2012 yılında ÜNDER (Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği) Başkanlığına seçildi. Profesyonel yazı hayatına 1986’da başlayan Gencer’in birçok popüler ve akademik dergide Türkçe ve İngilizce makaleleri yayınlandı, İngilizceden iki kitap çevirdi. 2008’de İslâm’da Modernleşme, 1839-1939, 2011’de Hikmet Kavşağında Edmund Burke ile Ahmed Cevdet isimli ikinci eseri yayınlandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

34. TÜRKİYE KİTAP VE KÜLTÜR FUARI BEYAZIT KİTAP FUARI SOHBETLERİ

Saat 18.00- 19.00

18 Ramazan - 5 Temmuz Pazar:             Ayla Aydemir

19 Ramazan - 6 Temmuz Pazartesi:        Hüseyin Akın

20 Ramazan - 7 Temmuz Salı:                 Dr. Melike Günyüz

21 Ramazan - 8 Temmuz Çarşamba:       Prof. Dr. Sefa Saygılı

22 Ramazan - 9 Temmuz Perşembe:         Prof. Dr. Rahmi Yaran

23 Ramazan – 10 Temmuz Cuma:              Mustafa Armağan

24 Ramazan -  11 Temmuz Cumartesi:      Vehbi Vakkasoğlu

25 Ramazan - 12 Temmuz Pazar:               Halit Ertuğrul

26 Ramazan - 13 Temmuz Pazartesi:             Leyla İpekçi

İletişim:

Serdar Üstündağ

Vakıf Fuarcılık ve 34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı

Basın Danışmanı

[email protected]

[email protected]

[email protected]

https://twitter.com/TDVKitapFuar

https://www.facebook.com/TDVKitapKulturFuarlari

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın