BÂBIÂLİ’DE RADYO KONUŞULACAK

Hepimizin hayatında önemli bir yer işgal eden ‘radyo’ Cağaloğlu’nda düzenlenen bir toplantıda konuşulacak. 16 radyo yöneticisi ve programcısının konuşmacı olarak katılacağı toplantı, Timaş Kitapkahve’de  30 Ocak Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından düzenlenen “Bâbıâli Sohbetleri”nde bu hafta konu “Bir Kültür Taşıyıcısı Olarak Radyo”. Bâbıâli Sohbetleri’nin ‘radyo’ya ayrılan 182’nci toplantısını yazar ve ESKADER Yönetim Kurulu üyesi Elif Sönmezışık yönetiyor. Panelde radyonun hayatımızdaki yeri, bugünkü konumu ve radyo dinleme alışkanlığının yaygınlaştırılması için neler yapılması gerektiği üzerinde durulacak. Konuşmacılar radyo programları sırasında karşılaştıkları meseleleri dile getirecek, dinleyicilerin ilgisinden bahsedecek ve daha iyi bir kültür hizmeti sunulabilmesi için gereken hususları aktaracaklar. Radyo hâtıralarıyla zenginleştirilecek olan toplantının sonunda konuşmacılar,  dinleyicilerin sorularına cevap verecek. Herkese açık olan program hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin 0 (212) 5112323-5112324 numaralı telefonları aramaları veya www.sanatalemi.net ile www.medeniyetimiz.com sitelerini ziyaret etmeleri gerekiyor. Toplantı Alayköşkü Caddesi, No. 5 Cağaloğlu adresinde gerçekleşecek.

            BÜYÜK KADRO

“Bir Kültür Taşıyıcısı Olarak Radyo” başlıklı panele Türkiye’de uzun zamandır radyolarda çalışanlar katılıyor ve birikimlerini aktarıyor. Bâbıâli Sohbetleri’nde görüş beyan edecek radyo yöneticileri ve programcılarının isimleri şöyle: Harun Yöndem, Haluk İmamoğlu, Aydın Çakırtaş, Salih Zeki Meriç, Kenan Bölükbaşı, İsmail Tongar, Cemalettin Tül, Selahattin Kocaarslan, Senem Uluhan, Cem Temel, Mustafa K.Topaloğlu, Demirhan Kadıoğlu, Ömer Şerif Turan, Nesrin Songül Yardım, Ömer Çelik ve Mehmet Yusuf Balık. Elif Sönmezışık yönetimindeki panel ile radyo dinleme alışkanlığının yaygınlaşması ve kültür hayatımızda önemli yeri olan radyonun yeniden hatırlanması amaçlanıyor.

        

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın

Yorum Yaz