AY VAKTİ BÂBIÂLİ’DE KONUŞULACAK

Ay Vakti Bâbıâli’de konuşulacak

Osman Esgice (Sanatalemi.net)

          Bu ay (Mayıs 2014) 150’nci sayısını okuyucularına ulaştıran Ay Vakti Dergisi, hafta içinde Bâbıâli Sohbetleri’nde konuşulacak. “Tefekkürün hür kalelerinden” biri olarak kabul edilen Ay Vakti Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Şeref Akbaba, derginin çıkış hikâyesini ve yayımlanış serüvenini dinleyicilere ve okuyuculara anlatacak, unutamadığı hâtıralarını aktaracak. ESKADER’in 197’nci Bâbıâli Sohbeti, Timaş Kitapkahve’de 15 Mayıs Perşembe günü saat 18.00de başlayacak.

            Üsküdar’da doğan Ay Vakti, her ay Türkiye’ye yayılıyor ve edebiyatsever okuyuculara ulaşıyor. Dergide usta yazar ve şairlerin yanı sıra genç edebiyatçıların da çalışmalarına yer veriliyor. Şeref Akbaba konuşmasını tamamladıktan sonra dinleyicilerin konuyla ilgili sorularına da cevap verecek. Katılımın serbest olduğu sohbet toplantısı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, 0 212 5112323-5112324 numaralı telefonları aramaları veya www.sanatalemi.net ile www.medeniyetimiz.com sitelerini ziyaret etmeleri gerekiyor.

AY VAKTİ’NİN MİMARI

            Şair ve yazar Şeref Akbaba, 1959 Erzurum doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Erzurum’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. Özel Birikim Eğitim Kurumları yönetiminde yer aldı. Adana ve İstanbul’da çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı ve halen Kadıköy Anadolu İmama-Hatip Lisesinde bu görevine devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Anabilim dalında doktorasını tamamladı. Çeşitli dergi ve gazetelerde çalışmaları    yayınlandı. 1983/ Erzurum’da Genç Kuşak’la başlayan dergicilik faaliyetleri 14. yılını tamamlayan Ay Vakti ile devam ediyor. Halen Ay Vakti’ni yönetiyor. Ay Vakti’nde deneme ve şiir yazıyor. Evli ve dört çocuk babası olan Şeref Akbaba’nın yayımlanmış eserleri Ay Olun İnsanlar (şiir), Kar Mumu (deneme), Ay Vakti’nde Konuşmalar (söyleşi) ve Uluslararası İletişim (kolektif)’dir.

Yayın Tarihi: 12 Mayıs 2014

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın