8. Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması

Bu yıl “Hikâye” dalında gerçekleşecek olan Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması’nın 8’ncisi başladı.

25 Ekim 2018, yarışmaya son katılım tarihidir.

Yarışma, Sanatalemi.net’te köşe yazısı yazan ve bugün aramızda bulunmayan rahmetli Ergun Göze, Ahmed Yüksel Özemre, Abdurrahim Balcıoğlu, Altan Deliorman, Olcay Yazıcı, Hamit Can, Ümit Fehmi Sorgunlu ve Vahap Akbaş adına düzenleniyor.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) bünyesinde yayımlanan Sanatalemi.net sitesinin, vefat etmiş 8 köşe yazarı adına düzenlenen edebiyat yarışmasının 8’ncisi bu yıl “hikâye”  dalında yapılıyor.

 

YARIŞMA ŞARTLARI

Sanatalemi.net 8. Edebiyat Yarışması’na herkes katılabilir. Ancak profesyonel olan ve hikâye dalında kitapları bulunan yazarlar yarışmaya iştirak edemez.

Yarışmaya gönderilecek hikâyelerin daha önce yayımlanmamış, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.

Yarışmacılar, yarışmaya bir eserle katılabilirler.

Yazılar Times New Roman karakteri ile 12 punto büyüklüğünde, bir buçuk satır aralığında olacaktır.

Yarışmaya gönderilecek hikâyeler en az 3, en fazla 7 sayfa olmalıdır.

Katılanlar, eserlerinin Sanatalemi.net sitesinde yayımlanmasını baştan kabul etmiş olacaktır.

Seçilen çalışmalar, daha sonra Sanatalemi.net’te yayımlanacaktır. Birinci, ikinci ve üçüncü eserlerin seçileceği ve ödüllendirileceği yarışmada mansiyonlar da verilecektir.

Seçici Kurul: Şerif Aydemir, Bahtiyar Aslan, Cengizhan Orakçı, Hüseyin Akın, Sultan Polat, Özgür Aras Tüfek ve Şule Köklü’den oluşmaktadır.

BAŞVURU ADRESİ

Edebiyat yarışmasına iştirak etmek isteyenler, eserlerini elektronik posta ile [email protected] elektronik posta adresine gönderecektir.

Arzu edenler ise mektup adresine (Edebiyat Yarışması, ESKADER, Cağaloğlu, Alemdar Mahallesi, Çatalçeşme Sokağı, İmamoğlu İşhanı, No: 4-8 Fatih-İstanbul) eserlerini ulaştırabilirler.

Yarışma ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, 0 (212) 5112323 – 5112324 numaralı telefonları aramaları veya sanatalemi.net sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor.

Yarışmaya son katılım tarihi: 25 Ekim 2018

Sonuçlar 20 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak, ödül töreni ise 8 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşecektir.

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın