ERCİŞ EDEBİYAT ŞÖLENİ BAŞLIYOR

21752197_1502714056451749_189516906834221940_n (1)

 ERCİŞ EDEBİYAT ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Hayal Bilgisi Dergisince ilk kez 2015’te düzenlenen Erciş Edebiyat Şöleni Bu Yıl 3. Kez Yapılıyor.

3. Erciş Edebiyat Şöleni kapsamında, Türkiye’nin pek çok bölgesinden yazarlar, sanatçı ve yayıncılar Erciş’e geliyor.

4-8 Ekim 2017 tarihleri arasında Erciş’teki çeşitli mekanlarda etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, 4-8 Ekim tarihleri arasında Erciş Gençlik Merkezinde, “Erciş Kitap Günleri” adlı etkinlik düzenlenecek. 20 yayınevi ve 30’dan fazla yazarın katılımıyla Erciş halkı edebiyat eserleriyle buluşacak.
Yazar Ufuk Cengiz, ilçedeki bazı okullarda meddah gösterisi yapacak. Ercişli ressamların ve fotoğraf sanatçılarının eserleri ile karma sergi oluşturulacak. Atölye Balık’ın kurucuları Ahmet ve Sümeyra Demir çifti, çocuklarla buluşacak ve masal atölyesi yapacak.
Şölen kapsamında, Ercişli Emrah Şiir Ödülü 2017, Hayal Bilgisi Şiir Ödülü 2017, Hayal Bilgisi Öykü Ödülü 2017 ve Van Geneli Lise Öğrencileri Arası Şiir Yarışmasının kazananlarına ödülleri takdim edilecek. Ayrıca, her yıl bölge kültür ve sanatına farklı alanlarda hizmet etmiş kişi ya da kişilere verilen Ercişli Emrah Onur Ödülü de takdim edilecek.
Bölgede gerçekleştirilecek kültür gezileri, yöresel yemek ikramları, söyleşiler ve imza günleri ile devam edecek şölen, 8 Ekim 2017 Pazar günü sona erecek.

Etkinliklere katılacak yazar ve şairlerin listesi şu şekilde:

Ahmet Kurbani, Ufuk Cengiz, Abdurrahman Adıyan, Müştehir Karakaya, Gülşen Gazel, Erdal Şahin, Mustafa Işık, Cihat Şit, Yılmaz Şit, Arif Onur Solak, Ahmet Demir, Sümeyra Demir, Behçet Gülenay, Kevser Evsen, Hasan Erbay, Tunay Özer, Ercan Ata, Esra Sağlık, Gülşen Günay, Eyyüp Altun, Barış Kul, Mustafa Polater, Ömer Faruk Arlı, Hasan Ortakaya, Mehmet Göksu, Emine Muradoğlu, Şakir Kurtulmuş, Burhan Şahiner, Salih Çetin, Mehdi Akan, Mehmet Fatih Bekirhan, Ayşe Ünsal, Cihat Albayrak

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın