AralıkOcak 2009Şubat
PtSaÇaPeCuCtPz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

ÇOCUKLARI ÖLDÜRENLERİ ŞİDDETLE KINIYORUZ
 

Resimaltı yazısı: Ey İsrailli anneler, babalar, ey kalpleri katılaşmış derin emelli siyasetçiler! Ölen bu masum yavruyu gördünüz mü? Daha hayatın ne olduğunu bile anlayamayacak kadar küçük. Bu muydu sizin düşmanınız? Çok mu büyük tehlike arz ediyordu? Çok mu aradınız onu bulmak için? O beşiğinden hiç çıkmamıştı ki zaten.
Ama dikkat edin! Onun eline iyi bakın. Öyle sıkılmış bir yumruk var ki. Siz de ahirete inanıyorsunuz!(nasıl bir inançsa!) Öbür dünyada işiniz zor, hesabınız büyük. Belki işlediğiniz bir çok günahın hesabını verirsiniz ama, öldürdüğünüz masum çocuklarınkini asla!..
Din, dil, ırk, kavim, mezhep, yöre, ülke gözetmeksizin bütün dünya çocukları, günahsızdır, masumdur. Onların ne savaşacak güçleri var, ne de savaşı anlayacak olgunlukları… Hiçbir insanın, hiçbir kavmin ya da milletin çocukları öldürme hakkı olamaz. Ne kadar güçlü olursa olsun, ne kadar haklı olursa olsun. Yaparsa; vahşet yapmış olur. İnsanlık tarihi böyle bir vahşeti asla unutmaz. Güçleri ellerinde tutanlar, bunu yargılayacak mahkeme oluşturmasalar dahi, dünya insanının vicdanında oluşan karar, bu vahşeti yapanları öyle bir mahkum eder ki, lanetlenen o kavim bir daha asla iflah olmaz.

ÇOCUKLARI ÖLDÜRENLERİ
ŞİDDETLE KINIYORUZ?

Gazzede yaşanan vahim olaylar üzerine Eskader üyeleri adına açıklama yapan Yönetim Kurulu şöyle denildi: 

     “Günlerden beri İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıları, ne yazık ki bir film seyreder gibi izliyoruz. İnsanın yüreğini sızlatan, vicdanları kanatan bu orantısız güç kullanımı, dünyanın bir çok ülkesinde tepki çektiği gibi ülkemizde de şiddetle ve nefretle protesto edilmektedir. Ne var ki, bütün bunlara rağmen İsrail pervasızca bildiğini okumakta, çoluk çocuk demeden Gazze’deki sivil halka bir imha hareketi, bir soykırım uygulamaya devam etmektedir. İnsanlık suçu işleyen İsrail’in mutlaka durdurulması ve dünya devletleri tarafından yalnız bırakılması, bu suçunun karşılıksız kalmayıp cezalandırılması gerekmektedir. Sanatçılar ve aydınlar toplumların vicdanı olmak zorundadır. Bizler de Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) mensupları olarak, bu vahşeti şiddetle kınıyor, Gazze’deki masum halkın yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren İsrail yöneticilerinin dünya tarihine kara bir sayfa açtıklarının bilinci içindeyiz. Bu zulüm karşısında sessiz kalmayacağımızı ilan ediyoruz.”

ESKADER OLARAK, ÇOCUKLARIN ÖLDÜRÜLMESİNE ŞİDDETLE KARŞIYIZ VE BU VAHŞETİ İŞLEYENLERİ NEFRETLE KINIYORUZ.Hit : 40
  
Yorum eklemek istermisiniz ?
Etiketler : Gazzede ölen masum çocuklar Filistinli çocukların dramı ölen çocuklar

Mesaj Panosu ( Üyeler için)

   Üye Girişi
 
 

   HABERLER
Sitemizi Ziyaret Edenler  
Powered by Netfırtına