Hür Adam’ın senaristi ile Dizi ve TV Filmleri Üzerine

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) ve Ağaç Kültür Merkezi’nin birlikte düzenlediği “Fatih... 

Bahçelievler Şiir Akşamı

Bahçelievler Belediyesi ile Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) birlikte bir şiir gecesi düzenlediler.... 

Türk Müziğinin Meseleleri Konuşulacak

Türk müziğinin belli başlı meseleleri, Cağaloğlu’nda düzenlenen bir toplantıda ele alınacak. Çok beğenilen... 

Sanatın Nabzı Ali Emiri’de attı

ESKADER’in Ödül Töreni Ali Emiri Kültür Merkeiz’nde muhteşem bir törenle gerçekleşti. 29 dalda 31 kişiye ödülleri... 

“Nasreddin Hoca Bilge Bir Kişilikti”

Prof.  Dr. Saim Sakaoğlu: “Nasreddin Hoca Bilge Bir Kişilikti” “Nasrettin Hoca Ahmak, Bilgisiz ve Hırsız Değildir Elif... 

Türk Müziğinin Meseleleri Konuşulacak

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 23 Nisan 2013

Türk müziğinin belli başlı meseleleri, Cağaloğlu’nda düzenlenen bir toplantıda ele alınacak. Çok beğenilen ve başarılı bulunan ödül törenini gerçekleştiren Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin “Bâbıâli Sohbetleri” hız kesmeden devam ediyor. Sohbetlerin 148’ncisinde Türk müziğinin güncel meseleleri masaya yatırılacak. Sohbet toplantısı, Timaş Kitapkahve’de 25 Nisan Perşembe akşamı saat 18.00’de başlayacak.

Mustafa Demirci (Sanatalemi.net)

         Bugüne kadar bir çok müzik etkinliğini gerçekleştiren İstanbul Teknik Üniversitesi TMDK öğretim üyesi, Türk Müziği Konseyi Başkanı ve Sanatalemi.net Sitesi yazarı Yard. Doç. Dr. Göktan Ay’ın yöneteceği ve konuşma yapacağı toplantıda, Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı Başkanı Hikmet Özkahraman, Eyüp Musiki Vakfı Başkan Vekili Vedat Çakır ile Şişlil Musiki Derneği Başkanı Bülent Önal mûsıkîmizin karşılaştığı meseleler hakkındaki görüş ve düşüncelerini açıklayacak, çözüm için tekliflerini bildirecekler. Konuşmacılar, her zaman gündemde olan müzik meselelerini enine boyuna tartışacaklar. Toplantıda, büyük bir ihtişama sahip olan müziğimizin özünü koruyarak nasıl geliştirilebileceği ve gençlere daha çok  sevdirilebileceği hususu üzerinde önemle durulacak. Müzik dünyasının büyük ilgi göstermesi beklenen toplantıda, dinleyiciler de yöneticiye ve konuşmacılara sorular yöneltebilecekler.

         Alayköşkü Caddesi, No. 5 Cağaloğlu adresinde gerçekleşecek olan panel ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenler, 0 (212) 5112323 - 5112324 numaralı telefonları arayabilecek veya www.sanatalemi.net sitesini ziyaret ederek bilgi alabilecekler. Toplantıya katılım serbest.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Site İçi Arama

Yazarlar