Yazı ve Editörlük Kursu Başlıyor

Birlik Vakfı’nda düzenlenen “Yazı ve Editörlük Kursu”nda yeni dönem 17 Şubat 2013 Pazar günü günü başlıyor.... 

Sait Başer, “Medeniyet Kimliği”ni anlatacak

Ahmet Sarı (Sanatalemi.net) İnanç tarihimize dâir eserleriyle tanınan yazar Dr. Sait Başer, “Problemlerin çözümü... 

Belgelerini aldılar

Birlik Vakfı’nda Mehmet Nuri Yardım yönetiminde devam eden “Yazı ve Editörlük Kursu”nu tamamlayan 23 öğrenciye... 

Bâbiâli’de Sezai Karakoç Fırtınası Esti

“Karakoç’un Aramızda Yaşaması Bizim İçin Ödüldür”   Sezai Karakoç’a saygı gecesinde Timaş Kitapkahve’de,... 

Yardım, kitap kültürünü anlatacak

Edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım, Siirt Eğitim ve Kültür Vakfı (SEV)’nda “Kitap Kültürü ve Okuma Alışkanlığı”... 

Belgelerini aldılar

Kategori : Gündem - Etiketler : - Tarih : 11 Şubat 2013

Birlik Vakfı’nda Mehmet Nuri Yardım yönetiminde devam eden “Yazı ve Editörlük Kursu”nu tamamlayan 23 öğrenciye belgeleri törenle verildi.

Hasan Sarı (Sanatalemi.net)

Yazı ve Editörlük kursuna devam eden öğrenciler, dört aylık bir eğitimin ardından başarı belgelerini törenle aldılar. Birlik Vakfı’nda dün düzenlenen törene kursa devam eden öğrenciler ve yakınları katıldı. Törende kursun eski öğrencileri de bulundu.

Toplumda yazı yazmaya yönelik giderek artan ilgi, güzel sonuçlara yol açıyor. Dört yıldan beri Cağaloğlu, Üsküdar ve Çemberlitaş’ta devam eden “Yazı ve Editörlük Kursu” edebiyat, basın ve yayın dünyasına yeni isimleri kazandırmaya devam ediyor. Dün de Birlik Vakfı’nda iki seneden beri devam eden kursun 23 mezununa başarı belgeleri törenle verildi. Kursta Birlik Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Alacacı, Birlik Vakfı Müdürü Osman Okur ve kurs hocası, edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım hazır bulundu.

Törenden önce kısa bir konuşma yapan Osman Okur, iki yıldan beri devam eden “Yazı ve Editörlük Kursu”ndan memnun olduklarını, yeni yazarlar yetiştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Okur, “İnşallah, daha uzun yıllar bu kurstan çok değerli, edebiyatçılar, gazeteciler ve yayıncılar yetişecektir. Bugüne kadar gördüklerimiz ve duyduklarımız, bize büyük ümit veriyor.” dedi. Mehmet Alacacı da yaptığı konuşmada, ciddiyetle devam edilen kursların başarılı olduğunu, Birlik Vakfı’ndaki kursların da bu anlamda toplumdan büyük bir hüsn-ü kabul gördüğünü belirterek, “Görüyorum ki, Yazı ve Editörlük Kursu artık kendisini kabul ettirmiş ve her dönem kalabalık öğrenci kitleleriyle eğitimine devam etmektedir. Hocamızı ve bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu. Son olarak söz alan Mehmet Nuri Yardım, kursun başarısında öğrencilerin disiplininin büyük etkisi olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Bu kurs öğretmen ile öğrenciler arasında güzel diyalogların doğmasına vesile oluyor. Hocalarımızdan aldıklarımızı talebelerimizle paylaşırken, biz de onlardan zaman zaman fikir, ilham ve güç alıyoruz. Bir çok kursiyerimiz çeşitli gazete, televizyon, yayınevi, ajans ve dergide çalışmaya başladı. Artık farklı türlerde yazılar yazıyorlar. Kitaplarını çıkaran öğrencilerimiz vardır. Bu kursun kültür hayatımıza katkı sağladığını görmek mutluluk verici. Ben de bütün öğrencilerimizi, devamlarındaki ciddiyetleri ve düzenli yazı yazmaları münasebetiyle kutluyorum.”

UZUN İNCE BİR YOLA ÇIKTILAR
Dört ay boyunca Yazı ve Editörük Kursu’na devam edip belge almaya hak kazanan kursiyerlerin isim ve soyadları şöyle: Cemile Aydın, Esma Tok, Nilüfer Çeken, Abdülkerim Yıldız, Evrim Bülbül, Neslihan Özer, Tuğba Çalışkan, Hüsamettin Piraz, Esra Kara, Ali Yasan, Faysal Baydilli, Rüken Özdemir, Bekir Tuncer, Canan Kapucu, Mustafa Pınar, Sultan Altıntaş, Zeynep Tan, Seda Eryılmaz, Sadi Karademir, Çiğdem Güzelhan Kılıç, Rümeysa İrem Sevindik, Aslı Karşıyaka, Ahmet Sarı.

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
Öte yandan, Yazı ve Editörlük Kursu’nun dört ay sürecek olan yeni dönemi de 17 Şubat 2013 tarihinde başlıyor. Pazar günleri saat 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan kursa hemen kayıt yaptırmak mümkün. Konuyla ilgilenenler, Birlik Vakfı’nın Çemberlitaş’taki merkezine (Yeniçeriler Caddesi, No: 13) müracaat ederek veya 0 (212) 5164127-28 numaralı telefonları arayarak kayıt yaptırabilecek. Tanınmış yazarların eserlerinden örneklerin işlendiği kursta, öğrencilerin çalışmaları da değerlendiriliyor. Konuyla ilgili olarak, www.birlikvakfi.org.tr sitesini ziyaret ederek veya [email protected] ile [email protected] adreslerine yazarak bilgi almak mümkün. Derslere düzenli devam edenlere dönem sonunda sertifika veriliyor. Yazı ve Editörlük Kursu’nda, “Röportaj”, “Haber”, “Makale”, “Hikâye”, “Deneme”, “Roman”, “Araştırma”, “İnceleme”, “Şiir” ve “Hâtıra”nın yanı sıra pek çok edebiyat türü ayrı ayrı ele alınıyor. Edebî metinlerin tahlil edildiği kurs sırasında kitap, dergi, yayınevi ve internet sitesi editörlüğü konuları da geniş şekilde işleniyor.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.

Site İçi Arama

Anket

Sizce Eski Sultanahmet Adliyesi Kültür Sarayı Olmalı mı?

Sonuçlar

 Yükleniyor ...

Karikatür

[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız173.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız150.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız133.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız131.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız113.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız77.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/2012-11-16-22.21.35.jpg" alt=""]2021-11-16 22.21.35
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız97.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız72.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız70.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız64.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız52.png" alt=""]Adsız
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/59601_305399486235572_865784944_n1.jpg" alt=""]59601_305399486235572_865784944_n
[img src="http://www.eskader.net/wp-content/uploads/2012/11/Adsız1.png" alt=""]Adsız
<
>