Atölye Çalışmaları Takviyeli Yazı ve Editörlük Kursu Başlıyor.

Atölye Çalışmaları Takviyeli Yazı ve Editörlük Kursu Başlıyor. Ahmet Öztürk ( Sanatalemi.net )         ... 

Abdurrahim Balcıoğlu’nun Ardından Elde Kalan

Abdurrahim Balcıoğlu’nun Ardından Elde Kalan Kübra Nur Duran “Hisarcılar” adıyla ilk kez ilkokul yıllarımda,... 

Türkiye’nin Tarih Kitabı: Devlet Dergisi

Türkiye’nin Tarih Kitabı: Devlet Dergisi Elif Sönmezışık (Sanatalemi.net) Timaş Kitapkahve’de yakın tarihimize... 

Çocuklarla sözleşme imzalama zamanı

  Çocuklarla sözleşme imzalama zamanı Ali Erkan Kavakalı “Hedefi olmayan yelkenliye hiçbir rüzgâr yardım... 

Kardeşim Benim

  KARDEŞİM BENİM                    Salihoğlu Bekir Tuncer                 Seher uykusunda, Hz ... 

iBRAHİM METİN DEVLET GAZETESİ’Nİ ANLATACAK

Kategori : Genel - Etiketler :, , , , , , , , , , - Tarih : 19 Eylül 2012

 

İbrahim Metin Devlet Gazetesi’ni Anlatacak

Ahmet Öztürk (Sanatalemi.net)

Gazeteci yazar İbrahim Metin Türkiye’de bir dönem etkili olmuş yayın organlarından Devlet gazetesini anlatacak. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin düzenlediği toplantı, 20 Eylül 2012 Perşembe günü Timaş Kitapkahve’de saat 18.00’de başlayacak. Toplantıyı Türk Edebiyatı Dergisi Yazıişleri Müdürü İlyas Dirin yönetecek.

İbrahim Metin, Bâbıâli Sohbetleri çerçevesinde gerçekleşecek olan toplantıda Devlet Gazetesi’nin kuruluş amacı, yazarları ve tesirlerini anlatacak. Sohbet toplantısında tanıdığı şair, yazar, gazeteci ve siyasetçilerle ilgili hâtıralarını dile getirecek olan Metin, Devlet gazetesinin örnek sayılarını meraklılara gösterirken, dinleyicilerin konuyla ilgili sorularına da cevap verecek. Herkese açık olan toplantı, her zaman olduğu gibi Alayköşkü Caddesi, No:5 Cağaloğlu adresinde gerçekleşecek.

AKSİYON DOLU BİR HAYAT

Bir gazeteci ve yazar olmanın yanı sıra bir fikir ve dâvâ adamı olarak da temayüz eden İbrahim Metin, 1939 yılında Konya’da doğdu. 1957 Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan Ankara Mesleki ve Teknik Öğretim Okulları Öğrenci Kültür Birliği Genel Başkanlığı’nı yaptı. Ankara İktisadi ve İlimler Akademisi Öğrenci Derneği ile Başlayan MTTB Ankara İcra Konseyi üyeliği yaptı ve 1965 yılında mezun oldu. İbrahim Metin’in basın hayatı Türk Yurdu Dergisi, Ankara Ticaret Postası Gazetesi ve Son Havadis Gazetesi ile başladı. Devlet Gazetesi ile Töre-Devlet Yayınevi ve ANDA Kitap Dağıtım AŞ.’nin sahip ve kurucusu oldu. Milliyetçi Hareket Partisi genel yönetiminde 10 yıl faaliyette bulunan yazar, muhtelif şirketlerde genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. Türk Ocakları’nda Gençlik Kolları’nı kuran Metin, Merkez Heyeti üyeliğinde bulundu. Türk Ocakları’nın Ödülü kendisine verildi. İbrahim Metin, halen bir çok kültür faaliyetinde gönüllü olarak çalışıyor.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.