2. Sanatalemi.Net Yarışması Sonuçlandı

  2. Sanatalemi.Net Yarışması Sonuçlandı Ahmet Öztürk (Sanatalemi.net) Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları... 

İhsan Kurt: “Pskolojik Yaklaşımlarda Kültür Vazgeçilmezdir.”

  İhsan Kurt: “Pskolojik Yaklaşımlarda Kültür Vazgeçilmezdir.” Elif Sönmezışık (Sanatalemi.net) Bu haftaki... 

Osmanlılar Geliyor

  Kitap Adı: Osmanlılar Geliyor Yazar Adı: İsmail Bilgin Sayfa Sayısı: 384 Fiyatı: 15 tl İlk Baskı Tarihi:... 

Yüreğimin Başkenti İstanbul

  Yüreğimin Başkenti İstanbul Kübra Günaltun (Eskader.Net) İstanbul… Vedaların şehri. Ayrılık taşıyan... 

Ölen Şair Acep Kim?

  Ölen Şair Acep Kim? Mehmet Nuri Yardım Geçen Perşembe akşamı yaptığımız Bâbıâli Sohbetleri’nde merhum... 

Ali Erkan Kavaklı “Postmodernizm ve Postmodern Roman”ı anlatacak.

Kategori : Genel - Etiketler :, , , , , , , - Tarih : 02 Temmuz 2012

Ali Erkan Kavaklı Postmodern Romanı anlatacak

Ahmet Öztürk (Sanatalemi.net)

Yazar romancı Ali Erkan Kavaklı Cağaloğlu’nda “Postmodernizm ve Postmodern Roman’ı anlatacak. Toplantı, Timaş Kitapkahve’de 5 Temmuz 2012 Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nin bu haftaki konusu “Postmodernizm ve Postmodern Roman.” Kendisi de postmodern romanlar yazan Kavaklı, bu kavramın açıklamasını yaparken, Türkiye’deki edebiyat dünyasına yansımasını da anlatacak. Bu arada Ali Erkan Kavaklı, kendi roman anlayışını da dile getirecek. Toplantıyı felsefeci, eleştirmen Recep Arslan yönetecek. Konuyla ilgili sorulara da cevap verecek olan Kavaklı’nın bu sohbetini dinlemek serbest. Yaz aylarında da devam eden  Bâbıâli Sohbetleri, Alayköşkü Caddesi, No: 5 Cağaloğlu adresinde gerçekleşiyor.

POSTMODERN ROMANCI

Kendisini “Postmodern Romancı” olarak tanımlayan Ali Erkan Kavaklı,

1952 yılında Konya Seydişehir’in Kavak Köyü’nde doğdu. İlkokulu Kavak Köyü’nde, orta ve liseyi Konya’da okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni 1976’da bitirdi. Hatay, Sivas, Divriği, Suşehri, Çanakkale, İstanbul ve Almanya’da edebiyat öğretmenliği yaptı. Yazı hayatına, 1974’te Yeni Asya Gazetesinde hikâye yayınlayarak başlayan yazar, aynı gazetenin kültür ve sanat sayfasını yönetti. Daha sonra hikâyelerini iki kitap hâlinde neşretti. 1988 yılında Millî Eğitim Bakanlığının açtığı imtihanı kazanarak Almanya’ya gitti. Altı yıl Almanya’da kalan yazar, Almanca öğrendi, Alman Edebiyatı ve “Modern Literatür” kursları ve seminerlerini takip etti. 1994’te yurda dönen yazar, Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde çalıştı. Hâlen Eyüp Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde ve Özel Gökkuşağı Koleji’nde görevini sürdürüyor. 1999′dan itibaren liselerde okutulan MEB’nin lise-2 edebiyat ve kompozisyon kitaplarını yazdı. Almanca ve Arapça bilen Kavaklı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ali Erkan Kavaklı’nın yayımlanmış eserleri arasında, Matarama Kan Doldu, İntikam, Bilge Öğremen, Avrupalı Mevlevî, Mafya Kıskacında Vurgun, Kader Kapımı Çaldı, İnsanlık Ayağa Kalk, İtiraf Ediyorum, Hicran, Hançer Saplı Yüreğimde ve Gülü Koklayamadım da bulunuyor.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım.