SERDAR ÜSTÜNDAĞ

Serdar Üstündağ

   1974 senesinde Almanya’nın Duisburg vilayetinde dünyaya geldi. 20 yaşında iken tasavvufa karşı duyduğu derin ilgi hayatında önemli bir kırılma noktası oldu. Tasavvufî alanda ortaya koyduğu araştırma ve incelemeler neticesinde bugüne kadar birçok çalışmaya imza attı. Yazı hayatına, 2003 yılında aylık bir dergi için kaleme aldığı hikâye ile başlayan Üstündağ’ın, 2006 senesinde tasavvuf sohbetlerinden derlediği ilk kitabı büyük beğeni topladı.

    2008 senesinde yazar ve yönetmenliğini yaptığı, tasavvuf büyüklerinin hayatını konu alan biyografi belgeseli ile Tasavvuf dünyasının temsilcilerine dikkat çekti. 2011 ve 2012 senesinde katıldığı (sanatalemi.net) edebiyat yarışmalarında, kaleme almış olduğu eserler “Deneme” dalında mansiyon ve “Köşe Yazısı” dalında 2.lik ödülüne layık görüldü.

   Derviş isimli romanının ardından yeni eserleriyle okurlarına farklı bir pencere açmaya hazırlanan yazar; internet ortamında bir yandan medeniyetimiz.com, bizimsemaver.com, gibi bazı kültür, sanat sitelerinde köşe yazarlığına devam ederken, diğer yandan sanatalemi.net sitesinde deneme, makale, gezi, hatıra, portre, köşe yazısı, hikâye ve mizah gibi edebi dallarda eser sunmaya devam ediyor. Halen, “bizimsemaver.com” sitesinde koordinatör, editör olarak ve “Elif Dergisi” bünyesinde fikir ve kültür dünyamıza katkıda bulunmaya devam eden Üstündağ, evli ve üç çocuk babası…  İletişim; serdarustundag01@gmail.com

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın