MEHMET ÖZKAL

Mehmet Özkal

1949 yılında Elazığ’da doğdum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Elazığ’da tamamladım. 1971-1972 öğretim yılında Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü’nden(Ç.Ü. İkt. ve İdr. Bil. Fak.) mezun oldum. Çalışma hayatıma; 1970 senesinde Sabancı Holding’de başladım. Azot Sanayii’nde Muhasebe Memuru, Muhasebe Şefi, Ticaret Şefi ve Eğitim Şefliklerinde bulundum. 1986-1997 yılları arasında, Vakıflar Genel Müdürlüğü’de Orta Öğretim Öğrenci Yurt Müdürü olarak çalıştıktan sonra, Ağustos 1997’de emekli oldum.

Yazı hayatıma; 1985 senesinde Zafer Dergisi’nde tercüme yazılarımla başladım. Uzun yıllar yazmaya ara vermekle beraber, edebiyattan ayrılmadım. 2009 senesinden itibaren çeşitli edebiyat sitelerinde yazmaya başladım. ESKADER’in üyesi olarak sanatalemi.net’te zaman zaman makale, hikâye ve deneme yazılarım yayımlanmaktadır.
2011 yılında ANA YÜREĞİ adlı bir romanımla, GÖNÜLDEN DAMLALAR adlı güzel sözler kitaplarım yayımlandı. basıma hazır bir ROMAN ve hazırlama aşamasında bir ARAŞTIRMA çalışmam mevcut.

GetAttachment[1] Kopyası GetAttachment[4]

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın