NEVZAT BAYHAN’DAN RAMAZAN SOHBETİ

NEVZAT BAYHAN’DAN RAMAZAN SOHBETİ

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Nevzat Bayhan, 17 Temmuz Perşembe akşamı saat 18.00’den itibaren Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde Ramazan’a özel bir konuşma yapacak.

 Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nda imza programları yoğunluğunu artırıyor. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)‘nin desteğiyle gerçekleşen Beyazıt Ramazan Sohbetleri, kapanışa kadar İstanbul’un kültür sanat nabzını tutacak.

 Ramazan’ın yirminci günü Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde yapılacak programın sohbet konuğu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Nevzat Bayhan olacak. 17 Temmuz Perşembe akşamı saat 18.00’de başlayacak programda Ramazan’a özel bir sohbet gerçekleştirecek olan Nevzat Bayhan, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevaplayacak.


SANATÇI VE BÜROKRAT KİMLİK

 1961 yılında Adıyaman’da doğdu. Yükseköğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamladı ve yüksek mühendis unvanını aldı. Aynı üniversitede Ekonometri dalında doktora çalışması yaparken kazandığı bursla ABD’ye gitti. Burada dil eğitimi aldı ve yüksek lisans (master) ve doktora çalışması yaptı.  Çeşitli medya kuruluşlarında kültür-sanat ağırlıklı programlar gerçekleştirdi; editörlük, köşe yazarlığı, yapımcılık, sunuculuk ve üst düzey yöneticilik yaptı. 60’a yakın ülkede kültürel ve sanatsal çalışmalar gerçekleştiren Bayhan, “Yılın En İyi Kültür Bürokratı” başta olmak üzere ESADER’in de dahil olduğu birçok kurum ve kuruluştan ödül aldı. 2011’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı “Fahri Kültür Büyükelçisi” olmakla ödüllendirildi. Birçok dernekte kurucu, yönetici ve üye olarak katkıda bulunan Nevzat Bayhan, altı yıl İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürlüğünü, sonrasında İBB Başkan Kültür Danışmanlığını, 2012 yılından yakın tarihe dek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığını yürüttü. Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri olarak atanan Bayhan’ın yayımlanmış eserleri: Uyuşturucuda Harlem Modeli, Tarih Boyunca İlim ve Din (kolektif), Bir Gazetecinin Hac Defteri, Deprem Rehberi, Kültür Yorumları, Uyuşturucu-Bağımlılık Afeti ve Sorunları (kolektif), Batı’ya Akan Nehirler, Kültürün Renkleri, Yürekten Kaleme Sızanlar, Bilimler Tarihi’nde Zirve İsim Fuat Sezgin.

 

 

33. Kitap Kültür Fuarı Beyazıt Ramazan Sohbetleri Takvimi (saat: 18.00-19.00):

 

20 Ramazan – 17 Temmuz Perşembe:            Nevzat Bayhan

21 Ramazan – 18 Temmuz Cuma:                 Tarık Tufan

22 Ramazan – 19 Temmuz Cumartesi:           Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma

23 Ramazan – 20 Temmuz Pazar:                 Vehbi Vakkasoğlu

24 Ramazan – 21 Temmuz Pazartesi:             Ümit Şimşek

25 Ramazan – 22 Temmuz Salı:                     Bestami Yazgan

26 Ramazan – 23 Temmuz Çarşamba:           Mehmet Nuri Yardım

 

 

Elif Sönmezışık

Vakıf Fuarcılık ve 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı

Basın Danışmanı

sonmezisikelif@gmail.com

tdv.kitapfuari@gmail.com

https://twitter.com/TDVKitapFuar

https://www.facebook.com/TDVKitapKulturFuarlari

Yayın Tarihi: 16 Temmuz 2014

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın