İBB VE ESKADER’DEN TURAN OFLAZOĞLU’NA SAYGI GECESİ

İBB Kültür Daire Başkanlığı ve ESKADER (Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği)’in birlikte düzenlediği Saygı Geceleri’nin Mart ayı konuğu; tiyatro yazarı, şair ve eleştirmen Turan Oflazoğlu…

Birçoğu basılmış, TV’de yayınlanan tarihî konulu oyunların yazarı olan Oflazoğlu, tiyatro üzerine birçok yazı yazmış ve çeviriler de yapmıştır. Oyunlarıyla ödüller de kazanan sanatçı en son ESKADER 2017 Üstün Hizmet Ödülü almıştır ve halen edebî çalışmalarına devam etmektedir. Şiirler de yazan Oflazoğlu asıl olarak kendini tiyatroya adamıştır. Ayrıca yaptığı onlarca çeviri ile edebiyatımıza hizmet etmiştir.

Oflazoğlu’na 21 Mart Çarşamba günü Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenlenecek gecede şair-yazar Cengizhan Orakçı’nın sunumu, Star Gazetesi Kültür-Sanat editörü Bedir Acar yönetimi ve Prof. Dr. İnci Enginün, Hilmi Zafer Şahin, Murat Demirbaş konuşmalarıyla Oflazoğlu’nun hayatı, edebî kişiliği ve eserleri konuşulacak. Saat 19.00’da başlayacak ve Turan Oflazoğlu’nun da katılacağı panele kültür sanat camiamızın önde gelen isimlerinin de ilgisi bekleniyor.

 

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın