Eskader Ödülleri Sahiplerini Buluyor

unnamed

Eskader Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Kültür –Sanat ve edebiyat dünyamızda seçkin yerini koruyan ve yaptığı faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Eskader’in 2016 yılı ödül listesi geçtiğimiz Aralık ayında kamuoyuna açıklanmış ve heyecanla Nisan’da ödül töreni bekleniyordu.

29 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 13: 00 de Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde çok değerli konukların huzurunda 28 dalda belirlenen ödüller sahiplerine ulaştırılacak tören öncesinde Elif Ömürlü Uyar da bir konser verecek.

Araştırma, Roman, Hikâye ,Düşünce ,Eleştiri ,TV yayıncılığı ,Sinema ,Dergi,Müzik,Fotoğraf gibi birçok dalda verilecek ödüllerin yanısıra  şiir ödülü  Yağmurlu  Perçem adlı kitabıyla Mehmet Aycı’ya ,Deneme ödülü Şair Dağın Doruğunda adlı çalışmasıyla Celâl Fedai’ye, İnceleme Ödülü Öykümüzün  sınır  Taşları adlı eseriyle Necip Tosun’a verilmesi layık görüldü

2016 Üstün hizmet ödülleri Prof.Dr.Kenan Gürsoy ,Prof.Dr.Suphi Saatçi,Erol Kılınç’ın ,Özel ödül ise Prof.Dr.Teoman Duralı’nın oldu.

10 yıldan beri heyecan ve coşkuyla takip edilen Eskader ödül törenlerinin bu yıl da kültür şölenine dönüşmesi bekleniyor.

 

 

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın