BEYAZIT SOHBETLERİ MEHMET NURİ YARDIM İLE VEDA EDİYOR

BEYAZIT SOHBETLERİ MEHMET NURİ YARDIM İLE VEDA EDİYOR

ESKADER Kurucu Başkanı, edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım, Beyazıt Ramazan Sohbetleri’nin bu yılki son konuşmacısı olarak Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde 23 Temmuz Çarşamba akşamı saat 18.00’den itibaren Ramazan’a özel bir konuşma yapacak.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı vedaya hazırlanıyor. 23 Temmuz Kadir Gecesi kapanışı gerçekleşecek fuarın Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)‘nin desteğiyle gerçekleşen, bu yıl Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde yapılan ve büyük bir ilgiyle karşılanan Beyazıt Ramazan Sohbetleri de fuarla birlikte nihayetlenecek.

Ramazan’ın yirmi altıncı günü Kadir Gecesi akşamı Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde yapılacak programın sohbet konuğu, ESKADER Kurucu Başkanı edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım olacak. 23 Temmuz Çarşamba akşamı saat 18.00’de başlayacak programda Ramazan’a özel bir sohbet gerçekleştirecek olan Yardım, yılın son sohbetinin ardından dinleyicilerin sorularını cevaplayacak.

VEFAKÂR BİR EDEBİYAT EMEKÇİSİ

 23 Nisan 1960’da Siirt’te doğan Mehmet Nuri Yardım, ilk ve orta öğrenimini doğduğu yerde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 1985 yılında mezun oldu. 1979 yılında başladığı gazetecilik mesleğini 2001 yılına kadar devam ettirdi. Bu süre zarfında muhabirlik, musahhihlik, editörlük, röportaj ve köşe yazarlığı yaptı, kültür sanat sayfalarını yönetti. 2001’de emekli olduktan sonra Kubbealtı Akademisi Kültür Sanat Vakfı bünyesindeki Kubbealtı Akademi Mecmuası’nın Yazıişleri Müdürü oldu ve bazı yayın projelerini üstlendi. İLESAM, TYB, TGC ve İSEDER üyesi ve ESKADER Kurucu Başkanı’dır. Çeşitli kurumlardan ödüller aldı. Birlik Vakfı’nda 7 dönemdir verdiği Yazı ve Editörlük Kursu’nu önümüzdeki dönem de sürdürecek olan Yardım’ın yazıları, Milat gazetesi ile Sanatalemi.net ve Medeniyetimiz.com sitelerinde yayımlanıyor. Unutulmuş birçok yazar, şair, ilim ve kültür adamını gün ışığına çıkararak kitaplaştıran, anısına etkinlikler düzenleyen ve 40’ın üzerinde eseri bulunan Mehmet Nuri Yardım’ın yayımlanmış kitaplarından bazıları: Âşina Çehreler, Dersimiz Edebiyat, Edebiyatçılarımızın Çocukluk Hatıraları, Edebiyatımızda Hüzün, Edebiyatımızın Güleryüzü, Kayıp İstasyon, Mizahın İzahı, Ömer Seyfeddin, Romancılar Konuşuyor, Refik Halit Karay, Safiye Erol, Sait Faik Abasıyanık, Sefertası, Tarihimizin Güleryüzü, Türk Şiirinden Portreler, Unutulmayan Edebiyatçılar, Yazar Olacak Çocuklar, Yıldızlarla Uyumak, Ziya Osman Saba…

 

 

23 Temmuz Çarşamba (Kadir Gecesi / Fuarın son günü) İstanbul Beyazıt Meydanında yapılacak imza etkinliklerinden bazıları:

 

– Yavuz Bahadıroğlu, 23 Temmuz Çarşamba 18.00-24.00 saatleri arası Nesil Yayınları (5/A) standında,

– Adem Metan, 23 Temmuz Çarşamba saat 13.30’dan itibaren Yediveren Yayınları (143) standında,

– Ali Kara, 23 Temmuz Çarşamba 14.00-19.00 saatleri arası Ensar Yayın Grubu (120-121-122) standında,

– Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, 23 Temmuz Çarşamba 16.00-23.30 saatleri arası Beyan Yayınları (26-27) standında okuyucuları ile buluşacak.

23 Temmuz Çarşamba (Kadir Gecesi / Fuarın son günü) Ankara Kocatepe Camii avlusunda:

 

– Ali Rıza Bayzan, 23 Temmuz Çarşamba 14.00-17.00 saatleri arası Nesil Yayınları (27) standında okuyucuları ile buluşacak.

 

Elif Sönmezışık

Vakıf Fuarcılık ve 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı

Basın Danışmanı

sonmezisikelif@gmail.com

tdv.kitapfuari@gmail.com

https://twitter.com/TDVKitapFuar

https://www.facebook.com/TDVKitapKulturFuarlari

Yayın Tarihi: 22 Temmuz 2014

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın