TARIK TUFAN BEYAZIT FUARINDA KONUŞACAK

TARIK TUFAN

TARIK TUFAN BEYAZIT FUARINDA KONUŞACAK

Yazar ve senarist Tarık Tufan, 18 Temmuz Cuma akşamı saat 18.00’den itibaren Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde Ramazan’a özel bir konuşma yapacak.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen ve İBB Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla düzenlenen 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nda son hafta sonu yaşanacak. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)‘nin desteğiyle gerçekleşen ve Beyazıt Kütüphanesi’nde yapılan Beyazıt Ramazan Sohbetleri, ilgi görmeye devam ediyor.

Ramazan’ın yirmi birinci günü Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde yapılacak programın sohbet konuğu, yazar ve senarist Tarık Tufan olacak. 18 Temmuz Cuma akşamı saat 18.00’de başlayacak programda Ramazan’a özel bir sohbet gerçekleştirecek olan Tarık Tufan, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularını cevaplayacak.

YAZAR, SENARİST, TELEVİZYONCU

1973 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanırken bazı televizyon kanallarında edebiyat üzerine sohbet türünde programlar sunmaktadır. Şu sıralar Gökdemir İhsan ve Selahattin Yusuf ile birlikte hazırladığı Kanal 24’teki “Kafa Dengi” programıyla her hafta televizyon izleyicileriyle buluşan Tarık Tufan, yayımlanmış beş adet kitabının yanı sıra Uzak İhtimal ve Yozgat Blues filmlerinin senaristlerindendir. Yayımlanan eserleri: Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Hayal Meyal, Kraliçenin Pireleri, Ve Sen Kuş Olur Gidersin, Kekeme Çocuklar Korosu.

 

33. Kitap Kültür Fuarı Beyazıt Ramazan Sohbetleri Takvimi (saat: 18.00-19.00):

21 Ramazan – 18 Temmuz Cuma:                 Tarık Tufan

22 Ramazan – 19 Temmuz Cumartesi:           Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma

23 Ramazan – 20 Temmuz Pazar:                  Vehbi Vakkasoğlu

24 Ramazan – 21 Temmuz Pazartesi:             Ümit Şimşek

25 Ramazan – 22 Temmuz Salı:                     Bestami Yazgan

26 Ramazan – 23 Temmuz Çarşamba:           Mehmet Nuri Yardım

Elif Sönmezışık

Vakıf Fuarcılık ve 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı

Basın Danışmanı

sonmezisikelif@gmail.com

tdv.kitapfuari@gmail.com

https://twitter.com/TDVKitapFuar

https://www.facebook.com/TDVKitapKulturFuarlari

Yayın Tarihi: 18 Temmuz 2014

Yorum yazabilmek için lütfen Oturum Açın